Інформація для учнів

Булінг

Практичні поради для дітей будь-якого віку, щоб протистояти шкільному насильству.

Булінг – не просто конфлікт між однолітками, це прояв психологічного чи фізичного насильства, який може лишити по собі слід на довгі роки, вплинувши на усе життя. Щоб не стати жертвою, необхідно, передусім, навчитися захищати себе від потенційних агресорів. Пропонуємо кілька порад, які допоможуть школярам протистояти цькуванню.
1. Якщо ти відрізняєшся від однолітків, це не привід для цькування!
Пам'ятай, головна причина криється не у тобі, а у самому агресорові. Щаслива людина з адекватною самооцінкою ніколи не буде намагатися самостверджуватись за рахунок інших. 
Насправді, привід для цькування може бути обрано який-завгодно – маленький чи високий зріст, надмірна вага чи навпаки худоба, певні особливості фізичного розвитку, рівень успішності у порівнянні з іншими учнями класу або вік. Тобто, якщо ти хоч чимось відрізняєтеся, для булера це може стати приводом для цькування. 
Головна мета кривдника – знайти потенційну жертву, якій можна вселити думку про її неповноцінність у порівнянні з агресором. 
Твоє головне завдання – не піддатись на провокацію!
2. Стався до агресора з жалістю, а не з ненавистю
Пам'ятай, що знущання – це не демонстрація сили, а навпаки,  прояв слабкості з боку булера. Агресивна поведінка кривдника завжди обумовлена психологічними причинами:
·         особисті комплекси і низька самооцінка, яку булер прагне підвищити за рахунок пригноблення слабших;
·         негативний досвід –  ймовірніше, булер сам був жертвою цькування, тому через пережитий страх і  відчуття беззахисності він керується принципом «кращий спосіб захисту – напад»;
·         непорозуміння з іншими, через що агресор намагається привернути до себе увагу тими методами, які здаються йому найбільш ефективними.
3. Не дозволь побачити у тобі потенційну жертву
Зазвичай, булери обирають її серед тих, кого вважають слабшими або вразливими. Найкоротший шлях до успіху – знайти рису, що є причиною комплексів у потенційної жертви і направити всі сили на цю больову точку. Тож, щоб не стати жертвою агресора, не давай йому можливість побачити твою вразливість. 
Наприклад, якщо потенційна жертва буде бурхливо реагувати на будь-які розмови про свою вагу, то булер буде почувати себе справжнім героєм, відпускаючи злісні жарти на цю тему. А ось якщо особистість сама часто жартує над собою з цього приводу, то це вже не є її болючим місцем, на яке можна вплинути.
4. Зосередься на своїх перевагах і здолай агресора у власній свідомості!
Мета булера принизити, змусили сумніватися у своїй гідності. Пам'ятай, саме ті якості  і риси, через що тебе намагаються цькувати, одночасно роблять тебе особливим. Тож спробуй перетворити свою «інакшість» на унікальність, яка надає тобі переваги над кривдником. 
Особистість з адекватною самооцінкою і самоповагою має значно більше шансів залишитися  поза увагою кривдника. Можливість отримати гідну відсіч завжди лякає булера, бо він і без цього має низьку самооцінку.
5. Ігноруй кривдника або намагайся відповідати на спроби психологічного нападу влучним жартом.
Мета булера – отримати реакцію. Якщо потенційна жертва починає бурхливо реагувати – нервувати, ображатися або плакати, то вона «на гачку». 
Якщо є можливість уникнути сварки, зроби вигляд, що тобі байдуже і йди геть. Пам'ятай, це не прояв боягузтва, бо тримати себе у руках частіше значно важче, ніж дати волю емоціям. Якщо ж ти вважаєш за потрібне щось відповісти кривднику, стримуй гнів і злість – говори твердо і дивись в очі співрозмовнику.
6. Оточи себе союзниками
 Мета булера виділити потенційну жертву й по можливості ізолювати її від інших. Це дозволить зробити її безпорадною перед агресором та його прибічниками. Тож намагайся залучитися підтримкою інших, не уникай спілкування з однокласниками, не залишайся на самоті один на один зі своєю проблемою. 
Пам'ятай, агресори не схильні цькувати когось, якщо потенційна жертва не наодинці, а у компанії. Група однолітків швидше дасть опір та захистить того, кого кривдники намагаються цькувати.
7. Якщо тебе цькують, не бійся говорити про це!
Не думай, що, зіштовхнувшись із проявами булінгу, ти зобов’язаний вирішити цей конфлікт самостійно. Просити поради і допомоги – не ознака слабкості. Тож не соромся обговорювати ситуації цькування з тими людьми, яким ти довіряєш. Разом ви зможете вибудувати правильну лінію поведінки і припинити направлену на тебе агресію.
8. Не вступай у бійку
Пам'ятай, кривдник тільки і чекає слушного часу, як застосувати силу, тож не піддавайся на провокацію. Якщо до тебе не застосовують фізичну силу, не починай першим. Що агресивніше ти відреагуєш, то матимеш більше шансів опинитися в загрозливій для себе ситуації.
9. Булінг – злочин, який карається законом!
Пам'ятай, ніхто не має права знущатися над тобою, цькувати, штовхати чи застосовувати фізичну силу. В Україні діє Закон щодо протидії булінгу. Тому, якщо тебе цькують, ти маєш захистити себе, звернувшись разом із батьками до відповідних інстанцій.
Згідно закону, передбачена адміністративна відповідальність за цькування у вигляді штрафу або громадських робіт, а саме: 
·         вчинення булінгу неповнолітніми особами карається штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин;
·         повторне вчинення булінгу упродовж року після або групою осіб караються штрафом від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин;
·         приховування відомих фактів булінгу керівником освітнього закладу може каратися штрафом від 850 до 1700 грн або призначення виправних робіт на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Відповідальність за цькування з боку неповнолітніх булерів несуть батьки або особи, які їх замінюють. 
10. Підтримай тих, кого цькують
Не залишайся осторонь, якщо став свідком булінгу! Булінг – це кривда, яка може психічно або фізично скалічити людину на все життя. Ти можеш допомогти і завадити цьому – дій відповідно до ситуації, щоб і захистити жертву цькування, і не наразити на небезпеку себе. 




Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків

Оновлення
Переглядів
7 лютого 2013
241
 · Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
 · Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
 · Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
  ·Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
  ·Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
  ·Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
  ·Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
  ·Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
  ·У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
  ·Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
 · Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.

  ·Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!



Правила поведінки і техніка безпеки

Оновлення
Переглядів
1 червня 2018
2085
ІНСТРУКЦІЯ № 1
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІШОХОДІВ НА ПРОЇЗНІЙ ЧАСТИНІ ДОРОГИ
1. Пішоходи на проїжджій частині дороги представляють собою найбільшу небезпеку. Невипадково, що близько третини всіх ДТП складають наїзди на пішоходів.
2. Забороняється вибігати і перебігати проїжджу частину дороги перед рухомим автомобілем.
3. Безпечним є рух пішоходів по узбіччю.
4. Поза населеними пунктами, де зазвичай ТЗ рухаються з відносно високою швидкістю, пішоходи повинні йти назустріч по узбіччю або по краю проїжджої частини.
5. Для зниження небезпеки руху пішоходів по проїзній частині в темну пору доби або в умовах недостатньої видимості рекомендується користуватися світловідбиваючими пов'язками.
6. Організовані колони дітей повинні рухатися організовано, не більш ніж по 4 людини, в ряду по правій стороні проїжджої частини. Колона на рівні лівого її краю повинна позначатися супроводжуючими з червоними прапорцями, а в темний час доби з запаленими ліхтарями.
Техніка безпеки життя при русі пішки по дорозі.
1. Небезпека представляє рух поза населеними пунктами  поодинці. Намагайся ходити в супроводі вчителя або групою з іншими дітьми.
2. При наближенні автомобіля зійди з дороги на її узбіччя.
3. Не сідай в машину до незнайомих і малознайомих людей.
4. Попередь про свій відхід класного керівника або чергового вчителя, подзвони батькам, повідом їм про своє пересування.
5. Пам'ятай: твоя безпека - в твоїх руках. Будь уважним на дорозі.

ІНСТРУКЦІЯ № 2
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ І ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ
ПРИ ПЕРЕСУВАННІ В АВТОБУСІ
1. Забороняється наближатися до рухомого автобуса до повної його зупинки.
2. При посадці в салон вести себе спокійно, не поспішати і не штовхатися.
3. Необхідно пропустити вперед молодших.
4. Не займати по можливості перші місця, залишити їх для супроводжуючих учителів.
5. У салоні поводитися дисципліновано, не вставати з місць, не кричати.
6. Забороняється робити будь-які позначки авторучкою (або іншими засобами або ріжучими предметами) на оббивці крісел.
7. Забороняється самостійно відкривати вікна і люки, висовуватися в них; витирати вікна шторами.
8. Якщо жарко - попроси про це супроводжуючого вчителя.
9. Вставай з місця тільки після повної зупинки автобуса.
10. Забороняється залишати після себе сміття: обгортки, огризки.
11. Бруд і сніг з одягу і взуття спробуй максимально видалити до посадки в автобус.
12. Обходити  автобус необхідно спереду.

ІНСТРУКЦІЯ № 3
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
УЧНІВ НА ОСІННІХ КАНІКУЛАХ
1. Необхідно бути обережним, уважним на вулиці, при переході дороги; дотримуватися правил дорожнього руху.
2. Дотримуватися правил техніки безпеки при прогулянках в лісі, на річці.
2.1. Забороняється розпалювати багаття.
2.2. Не купатися в холодну пору.
2.3. Бути обережними при відвідуванні лісового масиву.
2.4. Забороняється вживати в їжу малознайомі і незнайомі гриби і ягоди.
3. Необхідно дбати про своє здоров'я; проводити профілактичні заходи проти грипу і застуди.
4. Бути обережним при контакті з електричними приладами, дотримуватися техніки безпеки при включенні і виключенні телевізора, електричного праски, чайника і т.д.
5. Дотримуватися техніки безпеки при користуванні газовими приладами.
6. Дотримуватися часового режиму при перегляді телевізора і роботі на комп'ютері.
7. Дотримуватися техніки безпеки при роботі з колючими, ріжучими інструментами.
8. Бути обережним у поводженні з домашніми тваринами.
9. Забороняється перебувати на вулиці без супроводу дорослих у літній час після 22.00, в зимовий - після 21.00 години.

ІНСТРУКЦІЯ № 4
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ПІД ЧАС ЗИМОВИХ КАНІКУЛ
1. Необхідно бути обережним, уважним на вулиці, при переході дороги; дотримуватися правил дорожнього руху.
2. Дотримуватися правил техніки безпеки під час прогулянки в лісі, на річці:
2.1. Забороняється розпалювати багаття.
2.2. Бути обережним на льоду. При недостатній товщині до 15 см не виходити на лід.
2.3. Необхідно обережно поводитися з лижами, ковзанами, санками.
2.4. При дуже низькій температурі повітря не виходити на прогулянку, щоб уникнути обмороження шкіри.
3. Необхідно дбати про своє здоров'я; проводити профілактичні заходи проти грипу і застуди.
4. Бути обережним при контакті з електричними приладами, дотримуватися техніки безпеки при включенні і виключенні телевізора, електричного праски, чайника і т.д.
5. Дотримуватися техніки безпеки при користуванні газовими приладами.
6. Дотримуватися часового режиму при перегляді телевізора і роботі на комп'ютері.
7. Бути обережним у поводженні з домашніми тваринами.
8. Забороняється перебувати на вулиці без супроводу дорослих після 21.00 години.

ІНСТРУКЦІЯ № 5
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ
1. Необхідно бути обережним, уважним на вулиці, при переході дороги; дотримуватися правил дорожнього руху.
2. Дотримуватися правил техніки безпеки при прогулянках в лісі, на річці:
2.1. Забороняється розпалювати багаття.
2.2. Не наближатися до річок, бути обережними під час танення снігів, паводків.
3. Необхідно дбати про своє здоров'я; проводити профілактичні заходи проти грипу і застуди.
4. Бути обережним при контакті з електричними приладами, дотримуватися техніки безпеки при включенні і виключенні телевізора, електричного праски, чайника і т.д.
5. Дотримуватися техніки безпеки при користуванні газовими приладами.
6. Дотримуватися часового режиму при перегляді телевізора і роботі на комп'ютері.
7. Бути обережним у поводженні з домашніми тваринами.
9. Забороняється перебувати на вулиці без супроводу дорослих після 21.00 години в зимовий час і 22.00 - в літній.

ІНСТРУКЦІЯ № 6
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ І ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ
1. Необхідно бути обережним, уважним на вулиці, при переході дороги; дотримуватися правил дорожнього руху.
2. Дотримуватися правил техніки безпеки при прогулянках в лісі, на річці:
2.1. Забороняється розпалювати багаття.
2.2.Купаться тільки у відведених спеціально для цього місцях і в теплу пору.
2.3. Не вживати в їжу незнайомі гриби і ягоди.
3. Необхідно дбати про своє здоров'я.
4. Бути обережним при контакті з електричними приладами, дотримуватися техніки безпеки при включенні і виключенні телевізора, електричного праски, чайника і т.д.
5. Дотримуватися техніки безпеки при користуванні газовими приладами.
6. Дотримуватися часового режиму при перегляді телевізора і роботі на комп'ютері.
7. Бути обережним у поводженні з домашніми тваринами.
8. Забороняється перебувати на вулиці без супроводу дорослих після 22.00 години.
9. Необхідно вести активний відпочинок, який відповідає нормам ЗСЖ.

ІНСТРУКЦІЯ № 7
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ І ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ У ВИЗНАЧЕНИЙ ЧАС
Дана інструкція призначена для учнів, щоб уникнути нещасного випадку.
Учням забороняється:
1. Приносити з собою в школу колючі та ріжучі предмети.
2. Без дозволу брати речі однокласників: одяг, шкільне приладдя.
3. Під час уроку перебувати поза межами класного приміщення.
4. Йти за межі шкільної території без дозволу вчителя і класного керівника.
5. Вибігати на проїжджу частину.
6. Шуміти, бігати, кричати в коридорі під час уроку.
7. Самостійно відкривати вікна в класі і висовуватися з них.
8. Відкривати крани з водою.


Немає коментарів:

Дописати коментар